![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13163229
*
nr 1316 3229
Spegel
50/60-tal, Teak, 88x45 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 20:33:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 20:57:17
1
500 kr
29/3 15:27:27
2
150 kr
29/3 15:27:27
1
200 kr (Budbetjänt)
30/3 16:25:22
3
450 kr
30/3 16:25:22
1
500 kr (Budbetjänt)
30/3 16:25:55
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1316 3229
Spegel
50/60-tal, Teak, 88x45 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 20:57:17 | 1 | 500 kr |
29/3 15:27:27 | 2 | 150 kr |
29/3 15:27:27 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
30/3 16:25:22 | 3 | 450 kr |
30/3 16:25:22 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/3 16:25:55 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53